Facebook'ta Paylaş
Türkiye Pansiyon Otel Motel Apart Otel Butik Otel Rehberi
  Agora Pansiyon Bafa Gölü
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM
Kapıkırı Köyü 48234 Bafa Gölü-Herakleia Kapırı Köyü - Milas - Muğla
TEL:+9 0252 543 5445 - GSM:0543 951 2667 (Mithat) - FAX:+9 0252 543 5567
Orhan Serçin - info@herakleia.com - http://www.agorapansiyon.com
Bafa Gölü - Egenin acik hava müzesi

Bafa Gölü - Bodrum ve Kusadasi gibi büyük turizm merkezlerine yakin yine de mass turizmden yillarca uzak kalabilmis bir alan.

Dogayi,yürüyüsü seven, Arkeoloji , Ornitoji, ve Botanikçilerin randevu yeridir. Otelimiz Agora (pansiyon) Türkiye’nin en güzel küçük otelleri arasindadir.

Konagimiz 14 odadan olusmaktadir.
Odalarimiz; Klima,WC/Dus, balkonla birlikte göl manzarasina hakimdir.
Pansiyonumuz ve restaurantimiz özenle deklarasyon edilmis olup acik ve kapali alanda 30 kisiliktir.Terasimizin üzeri tamamen aciktir.

Aksam yemeginde Ay tanricasin Selene yildizlarla birlikte olurken; Terasimiz Bafa Gölü,Besparmak Dagi, Athena tapinagi manzaralidir. Heybetli Besparmak Daglarinin eteginde olan Bafa Gölü ve Kapikiri Köyünde olan isletmemiz 12 ay boyunca hizmet vermektedir.

Isletmemizde Ekolojik yakitli (pirina-zeytinin yagi alindiktan sonraki kalan posasi)kat kaloriferi isitilmaktadir. Ayrica Restaurantimizda otantik bir söminemizde bulunmakta. Isletmemiz Bölgemizdeki Kisin da tatil yapilabilinen ender yerlerden birisidir.
Besparmak Daginin Heybetli kayalarinin arasi Kisin yesile bürünür, Egenin leziz otlari ise mutfagimizi zenginlestirir.

RESTAURANTIMIZ VE MUTFAGIMIZ.

Mutfagimizda yemeklerin yapiminda Gramla ölçecek Kitapli bir asçimiz olmasa da, rahat ve sicak restaurantimizdaki yemekleri ‘’Anne’’ yapar. Müsterilerimize göre mükemmel bir Türk mutfagidir. Hava sartlarina göre yemekler, yemek salonunda yada bitkilerle çevrili bahçede veya terasta yenilir. Gününüze seçkin bir köy kahvaltisi ile baslayabilirsiniz.
Bölgenin çesitli peynirleri, (Milas çingiloglu penirlri) ev yapimi reçeller, köyümüzden tere yagi ve yogurt , kendi bahçemizden zeytin ve zeytin yagi, kekik ve cam kokan yöremizin bali, kuru incir, kayisi, üzüm, ceviz içi, sahanda sucuklu yumurta, meyve suyu, ekmekler ise bahçemizde bulunan odun atesindeki firindan, meyve suyu ve dahasi.
Aksam yemeginde sizleri tipik bir Türk mutfagi sunuyoruz.
Aksamüzeri Günes Raki Burcuna dogru ilerlerken mutfagimizda tatli bir telas baslar.
Yemekten önce birer kadeh Raki içilirken, cekiskelik yesil zeytin, salamura çig balik, çiroz veya peynir çesitleri ile devaminda tadimlik kendi yaptigimiz tarhana çorbasi, mevsimine göre üç çesit zeytin yagli otlar veya sebzeler ve salata ile devam denen mönümüze mangalda Bafa Gölünün taze baligi, et çesitlerinin yani sira hemen yanimizda olan Ege Denizinin leziz su ürünleri, karides, kalamar, cupra, levrek olmak üzere bahçemizde olana odun atesindeki firinda göveç, firinda kuzu vs. olmak üzere seçilecek leziz bir ana yemeginin ötesinde kuruyemisi, meyve veya tatlisi ile güzel bir aksam yemegi afiyet olsun.

AKTIVITELER

YÜRÜYÜS VE TEKNE TURLARI
STYLOS MANASTIRI YÜRÜYÜSÜ:

Antik sehir yolundan Latmos dagina Stylos manastirinin bulundugu yere dogru çok güzel ancak zorlu bir yürüyüs. Burada Fresklerden olusan essiz bir magara bulunur. Stylos manastiri bölgenin en büyük manastiridir. Burasi uzun bir süre bir sütun üzerinde çam fistigi ile beslenerek yasamis kutsal Paulus ile taninmistir. Bu yol üstünde ayrica çok ilkel bir zeytinyag çikarilan degirmen bulunmaktadir. Degirmen ve Pinarcilarin evlerinin cevresinde

Stylos Manastirina Yürüyüs
Bu yürüyüs özel bir merak ve kondüsyon gerektirmektedir. Gidis dönüs mesafesi 22 km.Toplam yürüyüs süresi 8 ½ h, dir.Mevsimine göre yürüyüs Agora Pansiondan saat 05.30 ile 06.00 arasinda baslar.Grubun büyüklügüne göre bir veya iki rehber size eslik edecektir. Piknik malzemesini herkes kendisi tasir.Ayni zamanda Neolotik döneme ait Prehistorik Kaya resimleri de görebilecegiz.

Bu turda istege göre konaklama imkanida vardir.Konaklama; Yörük evlerinde veya pansiyonumuzun Kamp malzemeleriyle yapilabilinir.Yediler Manstirina Yürüyüs
Bu yürüyüs turu yürümeyi seven herkes tarafindan yapilabilir Gidis,dönüs mesafesi 7 km yürüyüs süresi 5.h. Manastir 7 Y.Y. daki kesisler tarafindan yapilmistir. Burada fresklerle kapli magaraya varmadan önce tarih öncesi Neolotik döneme ait (günümüzden 8-10 bin yil önce) yeni kesfedilen Prehistorik resimleri de görebilecegiz. Bu yolculuk Bitki ve Fotograf dostlari için ayrica keyif alabilecekleri bir yolculuga dönüsecek. yolculuk sirasinda bölgede yetisen tüm bitki türlerini görme sanslari olacaktir.
Sehir Surlari ve Eski Latmos Yürüyüsü;


Bu yürüyüs de herkes tarafindan yapilabilecek zorluktadir Gidis dönüs mesafesi 5 km . Yürüyüs Süresi 5 ½ .

Büyük Bot Turu
Bu turda Bafa Gölü'nün tüm adalari gezilebilinir.Ayrica bu adalarin üzerindeki 13. y. y. dan kalma manastir ve kilise kalintilarini da gezme olanagi vardir. Mevsimine göre ikizce adasinin kumsalinda yüzme molasi verilir..Bu tekne turu ikizce adasindan Herakleia,ya yürüyüs ile de bitirilebilir (ikizce Herakleia yürüyüs 1 1/ 2 h) Tur Güzergahi Herakleia,Nekropol ,ioniapolis, Hayalet Adasi, Menet Adasi ,Sopran ,Ikizce Adalari ve Heraklia. Süre ikizce,ye kadar 4 h + 1 1/ 2 veya 20 dk. Tekne
Küçük Bot Turu Güzergah Heraklia Menet Adasi(Kuslarin barindigi ada) ikizce adasinda mola (mevsimine göre) ikizce adasindan sonraki kisim yukaridaki gibi bitirilebilir. Süre Heraklia ikizce 1 ½Heraklia Sehir Turu
GÜZERGAH Agora pansion Athena Tapinagi,Endymion,Bizans Kalesi,Agora mola. Bouleterion (meclis binasi) Roma Hamami,Sehir Surlari ve Nekropol (mezarlar) Tiyatro,Sarniç Agora pansion. Süre 2 h.

Herakliya'dan yola çikilarak sehir duvarlari boyunca yapilan orta zorlukta bir yürüyüs. Sehir Duvarlari 6 km. uzunlukta, 65 Kuleden olusmusGökkaya Yürüyüsü:

Herakleia'nin Köyünden Kuzey'ye dogru Gökkayaka ilerliyor. Kiliselik yolundan ilerlerken adalarin ve dagin güzel görüntülerini inceleyebileceksiniz. Gölün karsisinda bulunan adaya bot ile ulasim saglanmaktadir. Her iki adada manastir kalintilari bulunmaktadir. Adanin biri ince güzel bir kumsal ile karaya baglanmaktadir. Yüzmek için gölün en ideal yerlerinden biridir burasi. Antik bir yoldan yürüyüsle Herakliya'ya Kapikiri Köyüne varilir veya botla Herakleia'ya dönülür. Bu gezide Antik sehir Herakleia'da kesfedilmis olur.

Bafa lake in Turkey - nearby the modern tourist centers of Bodrum and Kusadasi - nevertheless far away of mass tourism

Bafa lake - an open air museum at the Turkish Aegaeis

A meeting place for nature lovers and hikers, for archaeologists, ornithologists and botanists:
Pension Agora in Herakleia 48234 Kapikiri Koeyue - Milas - Turkey

The Agora pension is situated in the center of the village Kapikiri on the northeast shore side of the Bafa lake. Here you live peacefully, far away from the tourist centers, in midst of a beautiful landscape and in close contact with everyday village life of the local olive farmers and fishermen. The roosters and donkey of the village will serve as your alarm clock.
Your host, Orhan Sercin, was for many years the mayor of Kapikiri. He knows his homeland around the Bafa lake like no one else. He can tell many a story and give helpful hints which are not to be found in any travel guide.
The pension offers lovely furnished rooms with 2-3 beds. There are 11 rooms with bathroom and WC availabe. Recently the pension has even been equipped with central heating for the cool season.
The host is particularly proud of the new, internal hamam (Turkish bath) which he built for his guests. It is operated - like the central heating - with peletts from olive oil production, an ecological and cost-effective alternative in this olive region!
Vacation activities at the Bafa lake
The Agora pension offers a varied hiking and culture program to its guests. There are easy hiking programs around the city-wall of Herakleia and to the objects of interest in the Bafa lake region offered and also trekking of several days on the "King's Way" over the Latmos mountains.

“Agora Pansiyon” - ein kleines, feines Hotel mit Restaurant

Die Agora Pension liegt mitten im Dorf Kapikiri am nord-östlichen Ufer des Bafa Sees. Hier wohnen Sie abseits der touristischen Zentren, in wunderschöner Landschaft voller Ruhe und eingebunden in das dörfliche Alltagsleben der Olivenbauern und Fischer. Ihr Wecker werden die Hähne und Esel des Dorfes sein. Ihre Gastgeber, Frau Özgün Sercin und ihr Mann Orhan


Ihr Gastgeber, Orhan Sercin, ist bis 2004 langjähriger Bürgermeister von Kapikiri gewesen. Er kennt wie kein anderer seine Heimat rund um den Bafa See und kann seinen Gästen so manche Geschichte erzählen und nützliche Tipps geben, die in keinem Reiseführer zu finden sind.Sie wohnen in liebevoll eingerichteten 2- und 3-Bett-Zimmern. Es stehen insgesamt 11 Zimmer mit Bad und WC zur Verfügung. Neuerdings gibt es sogar eine Zentralheizung für die kühlen Jahreszeiten.

Besonders stolz ist der Hausherr auf das neue, hauseigene Hamam, das er für seine Gäste gebaut hat. Es wird - wie die Zentralheizung - mit Peletts aus der Olivenölproduktion betrieben, was in dieser Olivengegend ökologisch und ökonomisch sehr vernüftig ist.


ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM
Agora Pansiyon doğayı seven, arkeoloji, ornitoloji, ve botaniğe ilgi duyanların vazgeçemediği mekanlardan birisidir. Küçük bir aile işletmesi olan Agora Pansiyon, Türkiye'nin en güzel küçük otelleri arasında yer alıyor.
25 yıldır hizmet veren pansiyonumuz, müşterilerimizin köy atmosferinde rahat ve dingin bir zaman geçirebilmeleri için, hizmet kalitesini ödün vermeden yükseltmeye gayret etmektedir.

Müşterilerimizin beğenilerine cevap verecek farklı tipte ve büyüklükte 14 oda mevcut olup, standart odalarımızın yanısıra pansiyonumuza yakın, Taş Ev, Zeus ve Beşparmak isimlerini verdiğimiz, restore edilmiş bağımsız köy odalarımız,


ahşap bir odada kalmak isteyen misafirlerimiz için yeşilliklerle çevrili bungalowlarımız da bulunmaktadır. Tüm odalarda klima, WC/duş bulunmakta, kış aylarında merkezi ısıtma sistemi ısıtılmaktadır. Odalarımızda TV bulunmamaktadır. 12 ay boyunca hizmet veren pansiyonumuz ekolojik yakıtlı (pirina) kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Ayrıca restaurantımızdaki otantik şömine de en soğuk gecelerde dahi yüreğinizi kolayca ısıtabilmektedir. Şöminemizde konuklarımızla birlikte yaptığımız “sucuk-ekmek partileri”nin keyfi bir başka olmaktadır

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


BAFA GÖLÜ
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM
Türkiye'nin batısında yer alan Bafa Gölü Büyük Menderes havzasında yer alıyor. Antik dönemde Karya Bölgesi'nin kuzeybatı köşesini oluşturan Latmos Dağları, bugün sahip olduğu şekli nedeniyle Beşparmak Dağları olarak isimlendiriliyor. Günümüzde Beşparmak Dağları'nın kuzey kısmı Aydın, güney kısmı ise Muğla'nın sınırları içerisinde kalıyor. Bir zamanlar deniz kıyısı olan bu dağın eteklerinde yer alan Bafa Gölü'nün de bir kısmı Muğla, diğer kısmı diğer yarısı ise Aydın sınırları içerisinde kalıyor.

Büyük Menderes Nehri Afyon'un Dinar ilçesi yakınında, deniz seviyesinden bin metre yükseklikteki dağlardan doğuyor. Önce kuzeybatı, sonra da güney ve güney batı doğrultusunda tam 560 km. yol kat eden Büyük Menderes Nehri Söke'nin sınırlarından Ege Denizi'ne dökülüyor. Mitoloji de yer alan ırmak tanrısı Meandros'un adını taşıyan bu nehir, yıllarca taşıdığı alüvyonlarla bir zamanlar Latmos Körfezi olarak bilinen koyu dolduruyor. Alana dolan alüvyonlar sonucunda oluşan Menderes deltası arkasında kalan Latmos Denizi de Bafa Gölü olarak bugün yaşamına devam ediyor.

Alanı yaklaşık yedi bin hektar olan gölün en derin yeri 25 metre. Ancak son yıllarda görülen kuraklık nedeniyle gölün derinliğinin azaldığı bildiriliyor. Bafa'nın boyu yaklaşık olarak 15 km. eni ise 5 km.'dir.


ULAŞIM
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONBAFA GÖLÜULAŞIM
Muğla
Bu sayfa 9834 kere ziyaret edilmiştir.