Facebook'ta Paylaş
Türkiye Pansiyon Otel Motel Apart Otel Butik Otel Rehberi
  Ayhan otel Çesme
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
16 Eylül Mahallesi 3010 sok. No:5 - Çeşme - İzmir
+90 232 712 65 87 - -
Ali Ayhan - ayhanotel35@gmail.com -
Çeşme demek tertemiz deniz, muhteşem plajlar, güneş ve kum demektir diye düşünüyorsanız yanılmadınız deriz.

Ama Çeşmeyi anlatmak için daha fazlası gerektiğini de söyleriz.

Çeşme aynı zamanda önemli bir kaplıca merkezidir.
Ilıca ve Şifne Kaplıcaları, Çeşmenin deniz olanaklarını bütünleyen ve Çeşme'yi turizm değerleri bakımından zenginleştiren doğal kaynaklardır. Son yıllarda bazı modern turistik tesislerin bünyesine taşınan kaplıca suyunun, uzman doktorlar tarafından denetlenerek kullanılan bir sağlık aracı olarak değerlendirilmesi, Çeşme'yi kış turizmi için de aranan bir merkez haline getirmiştir.

MÖ. 1400 yılına kadar uzanan eski bir tarihi olan Çeşme, 3500 yıldan bu yana insanları kendisine hep çekmiştir.

Tatilin, denizin, eğlencenin en popüler merkezi Çeşme'ye gelmek istiyorsunuz ama nerede kalacağınızı henüz bilmiyorsanız kararınızı vermek üzere olduğunuzu mutlulukla söyleyebiliriz.

Çeşme'de 1992 yılında faaliyete geçen Ayhan Pansiyon şimdi yepyeni bir şekilde tertemiz ortamına sizleri bekliyor.

Ayhan Pansiyon tam konforlu otel rahatlığıyla pansiyonlara özgü güleryüz, sıcaklık ve aile ortamıyla tatilinizi Çeşme'de yaşama ayrıcalığını ekonomik fiyatlarıyla sunmaktadır.

Çeşme merkezinde; alış veriş, eğlence merkezleriyle toplu ulaşım araçlarına iki dakikalık yürüme mesafesindeki Ayhan Pansiyona hoş geldiniz.

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Çeşme demek tatil demek..tatilinizde gündüz deniz, güneş, gece ise eğlence yerlerinin çokluğuyla gününüz yorucu geçmişse, rahat bir yatak, tertemiz kar gibi çarşaflarda dinlenmek gerek.

Odalarımız geniş, ferah ve zevkle döşenmiş olup tatilinizde dinlenmeniz için gereken tüm donanıma sahiptir.

Toplam 14 Oda 35 yatak kapasitesiyle hizmet vermekteyiz.

Senenin yorgunluğunu ve stresini atabilmek için sıcak aile ortamını aratmayan otelimizde bir çok imkanı siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Standart Oda Özellikleri ;

Bütün odalarda Banyo & Tuvalet mevcuttur .
24 saat boyunca Sıcak su .
Split Klima .
Televizyon .
Balkon .
koblosuz internet
Odalarımız 2 ve 3 'er kişiliktir.
Ayrıca saat 8:30 - 10:30 arası kahvaltı servisimiz mevcuttur.

TelefonTelevizyonİnternetUydu AntenRoof
Klima
Çeşme'de sakızlı dondurma ve sakız reçeli yemeyi unutmayınız..

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


ÇEVRE
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
TARİHİ:

Çeşme İlçesinin Tarihi M.Ö. 1400 yılına dayanmaktadır. Yöremizde ilk medeniyetin, 12 İyon kentinden biri olan ERYTHRİA (Ildırı Köyü) ile başladığı bilinmektedir.

Arkeolojik kalıntılardan elde edilen bilgilere göre yörede ilk yerleşimin, LİKYA, KARYA ve PAMFİLYALILAR tarafından yapıldığı anlaşılmaktadır.

Çeşme Yöresi M.Ö. VII.yılında, İyon Kentleri içinde kurulan dini ve siyasi birliğe “PANİONİON”’a girmiştir. 12. İyon kentleri içinde zamanla önemli bir konuma ulaşmıştır. M.Ö. 560 da, LİDYA Egemenliğinde yaşamıştır. M.Ö. 500 de oldukça zenginleşen bölge Atinalılar ve Ispartalılar ile birlikte yaşamıştır. Deniz Ticaretinin yanında kara ticareti de önem kazanmaya başlamıştır.

Çeşme bölgesi, M.Ö. 334 de Makedonyalı Büyük İskender’in ve daha sonraları KELTLER’ in GALATLAR’ ın BERGAMA Krallığı ve ROMALI’ ların egemenliğinde kalmıştır. 26.Ağustos.1071 Malazgirt Savaşından sonra Türklerin Anadolu’ ya girmesi ve yurt edinmesiyle 1080-1081’ de Emir Çaka (ÇAHA) Bey Komutasında Çeşme Bölgesi Türklerin eline geçmiştir. 1380 yılında Aydınoğlu İSA Bey, Çeşmeyi Bizanslılardan alarak bir deniz üssü haline getirmiştir. Bölgede Çeşmelerin çok olmasından dolayı buraya “ÇEŞME” adına vermiştir. Yıldırım Beyazıt zamanında Çeşme Osmanlı hakimiyetine girmiştir. ÇEŞME 15 ve 16.yüzyıllarda Anadolu’nun en önemli ihracat merkezi durumuna gelmiştir. Deniz Ticaretinin yanında, kara ticareti de önem kazanmıştır.17.yüzyıla kadar Çeşme ticari özelliğini korumuştur.

17.yüzyıldan sonra İzmir yöresi önem kazanmaya başlamıştır. Çeşme yöresi Zeytinyağı, Şarap, Üzüm, Sabun ve Sirke üretimi ve ihracatı yönünden büyük önem taşıyordu.


www.cesme.gov.tr

PLAJLARI:
29 km`lik Çeşme kıyı şeridi boyunca göreceğiniz birbirinden güzel plajların her birinden ayrı bir keyif alacaksınız.Çünkü, Çeşme öyle güzel bir ev sahibidir ki ; her zaman tertemiz denizi, eşine az rastlanır yumuşacık kumsalları ve bunalmadan istediğiniz bronzluğa ulaşabileceğiniz güneşiyle kucaklar sizi. Dingin bir denizde serinleyip sonra da sımsıcak kumsal da sakince güneşlenmek mi,bir yat kiralayıp adaları gezmek mi, dalış tüpünüzü takıp derinlerdeki zenginliği keşfetmek mi yoksa surf tahtanızı alıp rüzgarla dansetmek mi istiyorsunuz?

Düşlemeniz bile yeter. Çeşme hepsini önceden düşünmüş ve her bir plajını farklı bir alternatif olarak hazırlayıp hizmetinize sunmuştur sanki.

İŞTE ÖNEMLİ PLAJLARIMIZDAN BAZILARI:

ILICA : 2 Km`ye yakyn uzunluktaki geniş ve beyaz kumlu plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal olanaklarıyla Çeşmenin en büyük ve popüler turizm merkezidir.Deniz`in içinden kaynayan sıcak termal suları, ılıca plajını ve yöredeki diğer plajları büyük birer termal havuz haline getirir. Ilyca`daki büyük, küçük konaklama tesisleri, yogun bir turist kapasitesinin ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Ilyca`nın önemini arttıran en önemli husus, termal olanaklarıdır. Birçok küçük, otel ve pansiyonlarda bile kaplıca suyu vardır. Çeşme plajlarının ve özellikle ılıca plajının en önemli özelliklerinden biri de, kıyıdan denize dogru yaklaşık yüz metrelik bir şeridin insan boyunu geçmeyecek derinlikte olmasıdır. Sığ sularda, özellikle termal kaynaklarla beslenen sularda ultraviyole ışınlarının insan sağlığına çok daha fazla yararlı oldugu bilimsel bulgularla kesinleşmiştir. Bunların yanı sıra , bu plajlardan çocukların yararlanma olanakları, saglık ve can güvenliği bakım ından elverişlidir. Ilıca`nın en büyük konaklama tesisi bu plajın kenarında yer almaktadır. Aynı zamanda Turizm Bakanlıgından belgeli bir tesistir.

BOYALIK KOYU Yaklaşık 5 Km. uzunluğunda çok güzel plajlara sahip bir koydur. Ilıca plajının karakteristiklerini gösteren bu koy, bugün Çeşme`nin en hızlı gelişen turizm alanlarından biridir. Koyun orta kısmında yer alan Kalem Burnunun karayla birleştiği yerde, yapıldığı yıllarda Türkiye`nin en büyük ve en modern konaklama tesislerinden biri olan ALTINYUNUS TATİL KÖYÜ ve Marinası bulunmakta olup köyün tüm doğal zenginliklerini turistin hizmetine sunmaktadır. Bu koyun kuzey rüzgarlarına kapalı en sakin plajı SAKİN DENİZ (Ayayorgi) plajıdır. Kıyısındaki lokantaları ve kamp yerleriyle gerçekten sakin ve dinlendirici bir köşedir.Kıyısındaki lokantaları ve kamp yerleriyle gerçekten sakin ve dinlendirici bir köşedir.

ŞİFNE-BÜYÜK LIMAN-PAŞA LİMANI :Ilıca plajı merkez olmak üzere kuzeydoğu yönünde Şifne`ye kadar uzanan kıyı bandı, güzel plajları ve kaplıcalarıyla değerli bir merkez oluşturur. Büyük Liman, Paşa Limanı koyları, turistik tesislerin, kamp alanlarının ve toplu yazlık konutların toplandığı bir yerdir. Şifne, kaplıcalarıyla ünlü bir merkez olup, çok sayıda temiz ve düzenli pansiyon hizmet vermektedir. Ilıca merkezine yaklaşık 5 Km. uzaklıktaki bu önemli turizm merkezine ulaşım Ilcadan sağlanır.ILDIRI :Antik Erythria kentinin bulunduğu Ildırır ve yöresi, doğal plajları ve kamp alanlarını bakımından kampçılar için ilginç, bir yöredir. Çeşme ilçe merkezine 22 km. Ilıca`ya 15 km. uzaklıktaki bu tarihi ve doğal zenginliklere sahip yöreye ulaşım Şifne`den sonra stabilize bir yolla yapılmaktadır.

DALYAN VE SAKIZLI KOY : Çeşme yarımadasının kuzey kıyılarında yer alan bu turistik merkezler, tipik balıkçı mahallesi, evleri, limanı, plajları ve insanlarıyla Ege yaşantısının ve doğal güzelliklerinin toplandığı bir yöredir. Bu yöre, Çeşme ilçe merkezine 4 Km. uzaklıktadır. Dalyan köyde çok sayıda kaliteli pansiyon yerli ve yabancı turistlerin hizmetindedir.

ÇİFTLİKKÖY VE PIRLANTA PLAJI :Çeşme ilçe merkezinin güney ve güneybatısında yer almaktadır. Bu yörenin en önemli plajları PIRLANTA-TURSİTE ve ALTINKUM plajlarıdır. Kaliteli Motel ve pansiyonlarıyla çok sayıda turisti ağırlayabilecek kapasiteye sahiptir. Ayrıca kamping yapmak için uygun alanlar vardır. Çeşme bölgesinde hakim olan kuzey rüzgarlarına kapalı bulunan bu plajlar, Çeşme ilçe merkezine yaklaşık 10 Km. uzaklıktadır.ÇATAZMAK PLAJI : Ulaşım Çeşme ilçe merkezinden sağlanır.İlçe merkezine uzaklığı 5 km.`dir.

EŞEK ADASI :Eski adıyla "GONİ" olarak bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme`den yatlarla bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideal bir yerdir. Doğal konumu itibariyle kuzey rüzgarlarına kapalı olan koylarında sualtı ve su üstü sporları yapmaya çok elverişlidir. Adanın tamamı maki ile kaplıdır ve üzerinde yaşayan eşeklerin yaşayabilmesi için rüzgarla çalışan bir tatlı su kuyusu bulunmaktadır. Bahar aylarında yolunuz düşerse sizleri yaban nergisleri, katır tırnakları ve kekiklerin sarhoş eden kokusuyla karşılaşırsınız. Ada tamamen turistik amaçlara hizmet etmekte olduğundan ve Milli Parklar kapsamında olduğundan gece konaklaması mümkün değildir. Adanın hemen yanında bulunan Karaada, doğal bir akvaryum görünümünde olan Mavi Koy sizi büyüleyen bir uğrak yeri olacaktır

ŞİFALI SULAR- KAPLICALAR:

ŞİFALI KAPLICALAR

Ilıca ve Şifne Kaplıcaları, Çeşme deniz olanaklarını bütünleyen ve Çeşme'yi turizm değerleri bakımından zenginleştiren doğal kaynaklardır. Son yıllarda bazı modern turistik tesislerin bünyesine taşınan kaplıca suyunun, uzman doktorlar tarafından denetlenerek kullanılan bir sağlık aracı olarak değerlendirilmesi, Çeşme'yi kış turizmi için de aranan bir merkez haline getirmiştir.

Çeşme'deki termal kaplıcalar sıcaklıklarına göre iki gruba ayrılır.

a-) Sıcaklığı 20 santigrad derecenin altında olanlar. (İçmeler)

b-) Sıcaklığı 20 santigrad derecenin üstünde olanlar.(Kaplıcalar)

Ilıca ve Şifne kaplıcaları, çok eski devirlerden beri bilinen ve kullanılan kaplıca merkezleridir. Suların çoğunluğu sıcak ve sodyum klorürlü 42 ile 55 derece arasında bulunan sular sınıfına girmektedir. Bu iki yörede pek çok kaynak vardır. Bir kısmı denizin içinde kaynayan bu suların en önemlisi TOPAN ve HAMİDİYE adı verilen esas kaynaktır. Otel ve pansiyonların çoğuna ve yanındaki hamama sıcak su bu kaynaktan gitmektedir. Şifne'de içme olarak kullanılan ve sıcaklıkları nisbeten az olan (19 - 25 derece) aynı bileşime sahip iki ayrı kaynak mevcuttur. Total mineralizasyonları 33 gr/lt. ye kadar çıkmaktadır.

Ilıca ve Şifne suları, karadaki kaynaklardan başka, deniz içinde çeşitli yerlerden de çıkmakta ve bu yörenin plajlarını besleyerek mineral bakımından zenginleştirmektedir. Bu doğal oluşum, Çeşme plajlarına, sağlık açısından eşsiz bir değer kazandırmaktadır. Bu kaplıca suları tuzlu sular sınıfına girmektedir. Tuzluluk derecesi deniz suyunun yoğunluğuna yakındır. Litrede 27 gr.'ın üstünde bulunan bu tuzluluk ile birlikte, oldukça yüksek miktarda, sülfat ve toprak alkalitesi saptanmıştır. Isısı oldukça yüksek olan bu sular, özellikle Fransa ve bazı avrupa ülkelerinde son yıllarda yaygın bir biçimde kullanılan TALASSOTERAPİ MERKEZLERİ'nde deniz suyu ısıtılarak elde edilmektedir.

Çeşme kaplıca sularıyla yapılan tedavilerde, özellikle bazı ilthabi ve kronik sendromlarda ve bu arada kronik iltihaplı kadın hastalıklarında, bronşektezi gibi bazı üst solunum yolları kronik hastalıklarında, suların rezalitif özelliklerinden yararlanılmaktadır. Ayrıca lokomotor sistemin ağrılı hastalıklarında, bazı enfeksiyöz tip ve degeneratif romatizmalarda kalsiyum teşekkülün geciktiği kırık vakalarda ve polio şekillerinde değerlendirilmektedir. Şifne'deki içme suları ise hipostetik mideler için yararlı olmakta ve ayrıca müshil olarak ta kullanılmaktadır...ULAŞIM
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREULAŞIM
otelimiz Çeşmenin merkezinde bulunmaktadır.

Çeşme'ye sadece İzmir'den değil Türkiye'nin hemen her merkezinden doğrudan ulaşım olanağı bulunmaktadır.

Kendi aracınızla gelmek istediğiniz taktirde İzmirden-Çeşmeye otoyolu bulunmaktadır.
İzmir
Bu sayfa 3776 kere ziyaret edilmiştir.