Facebook'ta Paylaş
Türkiye Pansiyon Otel Motel Apart Otel Butik Otel Rehberi
  Hello Pansiyon Fethiye
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Foça Mah.958 sok.no:46 Çalış Plajı - Fethiye - Muğla
TEL:+0252 613 17 09 - GSM: 0 535 259 08 17 -
Yetkili: Emekli Öğretmen Nevin Çolak - hellopension@yahoo.com - http://www.hello-pansiyon.com
HELLO PANSİYON´A HOŞGELDİNİZ
Unutamayacağınız bir tatil geçirmek istermisiniz?
Eski adı 'Telmessos' "Aydınlıklar Şehri", şimdiki adı Fethiye olan ilçemizdeki Pansiyonumuzda size iyi bir tatil geçirmek bize mutluluk verecektir.


Hello Pansiyon Fethiye'nin sakin bir mahallesi olan Günlükbaşında bulunmaktadir. Tatil zevkinizi paylaşmak için sizlere 1988'den bu yana hizmet vermektedir. Gürültüden uzak bir yörede olan pansiyonumuzda tatilinizin tadını en iyi şekilde çıkarmanızı sağlamak en büyük amacımız. Ailevi ortamda dinlenmeniz için elimizden geleni yapmak bize zevk verecektir. Pansiyonumuzun bahçesinde bulunan çeşitli meyva ağaçlarından kendiniz kopararak meyva ihtiyacınızı karşılıyabilirsiniz.

Pansiyonumuzun Fethiye merkezine uzaklığı 4 km dir. Pansiyonumuzun bulunduğu yol üzerinden geçen dolmuş ile Fethiye merkezi 20 dakika sürmektedir. Fethiye'ye Çalış plajindan kalkan deniz yolu ile yapılan dolmuş botlarla da gidebilirsiniz.

Çalış plajı ise yürüyerek sadece 15 dakikalık mesafededir. Pansiyonumuzun bulunduğu yol üzerinden geçen dolmuş ile plaj 5 dakika sürmektedir. Çalış plajı Fethiye’nin en güzel sahillerinden birisidir. Koruma altına alınan deniz kaplumbağalarını ve yavrularını Fethiye’de ancak Çalış plajında görebilirsiniz.

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Pansiyonumuzdaki 7 odamızda 16 yatak bulunmaktadır. 2 oda haricinde tüm odalarda balkon vardır. Yaklaşık
15 m² büyüklüğündeki odalarda duş ve wc mevcuttur.

Odalarda kalanlara yarım pansiyon sunulmaktadır:
Açık büfe, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği

98 m² üzerine kurulmuş 1 adet apartımızda
2 adet yatak odası, bir salon,
mutfak,
duş, wc,
geniş balkonlar,
televizyon,
buzdolabı ve
fırın mevcuttur.
Apartımız maksimum 6 kişi kapasitelidir.


Pansiyonumuzda ayrıca 2 adet küçük apart bulunmaktadır. Yaklaşık 30 m² büyüklüğündeki apartlarda

1 yatak odası,
mutfak,
balkon,
duş, wc,
televizyon,
ocak,
ve buzdolabı
mevcuttur.

Apartlarımız maksimum 3 kişi kapasitelidir.

Apartlarda kalan müşterilemiz arzu ederlerse pansiyonumuzun restaurantında verilen kahvaltı ve akşam yemeğinden ekstra ücret ödeyerek yararlanabilirler.

Tüm oda ve apartlarımızda klima bulunmaktadır.
TelefonİnternetOtoparkPlajRoom Service
RoofSaunaRestaurant

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


ÇEVRE
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Antik Kentler

Gemiler Adası: Ölüdeniz ya da Gemiler Koyu'ndan teknelerle ulaşılan ada üzerinde M.S. 5 -11. yy.lar arası yapılmış Bizans dönemine ait kilise, şapel sivil yapı kalıntıları bulunmaktadır. Hıristiyanlığın ilk yayılma merkezlerinden biri olması nedeni ile önem taşımaktadır. St. Nicholas olarak da bilinen ada, Mavi Tur teknelerinin uğrak yeridir.

Araxa: Fethiye'ye 40 km. uzaklıkta Antik Xanthos Çayının çıktığı yerde kurulmuştur. Bu olağan üstü su kaynağı mitolojik öykülere konu olmuştur. Bugün Ören Köyü sınırları içerisinde kalan kentten günümüze sur kalıntıları, hamam ve Bizans dönemine ait su yolu kalmıştır.

Tlos: Fethiye'ye 45 km. uzaklıktadır. Likya Federe Birliğinin 6 büyük kentinden biri ve birliğin ''spor merkezi'' dir. Uçan kanatlı atı Pegasus ile ünlenen Mitolojik kahraman Bellaforonte'nin yaşadığı kent olarak bilinir. Likya bölgesindeki en eski kent olduğu ve kuruluşunun İ.Ö. 2000'lerden önceye dayandığı arkeoloji kazıları ile tespit edilmiştir. Kent akropolünün doğal kayası üzerinde oluşturulan mezarlığı, Likya'nın en güzel ev tipi mezarları ile süslenmiştir. Nekropoldeki İ.Ö. yy.a tarihlenen kral tipi mezarın ise Bellaforonte'ye adandığı bilinir.

Letoon: Fethiye'ye 55 km. uzaklıkta, Likya Federe Birliğinin dinsel merkezidir. Tanrıça Leto,Tanrıça Artemis ve Tanrıça Apollon'a adanmış 3 tapınağı ile ünlüdür. Arkeoloji kazıları 1962 yılından bu yana sürdürülen Letoon'da bölgenin erken Hıristiyanlık dönemine ilişkin kiliseleri de ortaya çıkartılmıştır.

Pinara: Akdağ'ın eteklerinde Fethiye'ye 55 km uzaklıktadır. Likya'nın en büyük kentlerinden biridir. Bölgedeki ilk güzellik yarışmasının yapıldığı kent olarak bilinir ve tanrıça Afrodit'e adanan ilginç mimari özellikteki tapınağı ile önem kazanmıştır. Yüzlerce ''güvercin yuvası'' biçiminde hazırlanmış halk tipi mezarları Nekropolis'ini benzersiz kılar.

Cadianda: Fethiye'den 25 km. uzaklıktaki Üzümlü sınırlarındadır. Likya Federe Birliğine en son katılan kent olarak bilinir. İlginç fizik yapısı içinde kurulan kent doğal nedenlerle oldukça yıpranmıştır. Fethiye Müzesince gerçekleştirilen kazılar sonrası ortaya çıkan Tiyatrosu, Agorası,Stadyum-Hamam kompleksi ve anıt mezarları ile son yıllarda bölgenin ilgi odağı haline gelmiştir.

Kayaköy: Kuruluşu kesin olarak bilinmeyen ve depremler sonucu birkaç ev tipi mezarı dışında bütünüyle yok olan antik Karmillassos'un üzerinde 14. yy. dan başlayarak kurulmuş bir Rum yerleşimidir. Eski adı Levissi'dir Yaşamı boyunca çevresindeki beş Türk köyünün halkı ile bütünleşen ve dostluk, kardeşlik, barış kavramları üzerinde insanlık dersleri veren Kaya köy bölgemizin gurur kaynaklarından biridir. 1922 yılında Türk ve Yunan hükümetleri arasında imzalanan bir ''nüfus değişimi'' anlaşması uyarınca, Kaya köyün Rum ahalisi ile Batı Trakya'da yaşayan Türk ahali karşılıklı olarak yer değiştirmiştir.

Telmessos Antik Tiyatrosu: Antik kaynaklar Telmessos'da büyük bir tiyatronun olduğundan bahsetmekteydi. 1993 yılında Fethiye Müze Müdürlüğü başkanlığında yapılan sondaj kazılarında erozyonla dolmuş olan 3-4 metrelik toprak tabakası altında tiyatronun oturma sıraları bulunmuştur. 1995 yılına kadar sürdürülen çalışmalar sonucu tiyatrodan kalabilen tüm kalıntılar bugün gün ışığına çıkartılmıştır. Erken Roma döneminde inşa edilen, M.S. 2.yüzyılda onarım geçiren tiyatronun 5000 kişi kapasiteli olduğu ve Bizans döneminde arena olarak kullanıldığı anlaşılmaktadır. Şimdiki haliyle 1500 kişinin kullanımına cevap veren Telmessos Tiyatrosu'nun onarımı için röleve projesi tamamlanmıştır.

Camiler

Cezayirli Cami: Cami, 1791 yılında Cezayirli Hasan Paşa tarafından yapılmıştır. Hasan Paşa ayrıca Kemer Köprüsü, Yayla yolundaki Paşa Hanı, Yaka köyündeki su kemerleri gibi birçok yapıtı Fethiye'ye kazandırmıştır.

Hanlar

Fethiye'nin başlıca hanları; Ilıca Hanı (Üzümlü yolu üstünde), İncir Hanı, Karatoprak Hanı (İnbecik yolunda), Kemer-Seki yolunda Paşa Hanı, Daydur Hanı ve Naldöken Hanlarıdır.

Kaya Mezarı

Likya Kaya Mezarları: Şehir içinde Likya döneminden kalma M.Ö. 4.yy. eserleri dikkati çeker. Bunlar, şehrin simgesi haline gelen doğal kayaya oyulmuş mezarlardır. Çok sayıda düzgün basamaklarla mezarların en güzel ve en görkemlisi olan Amintas'a ulaşılır. İlçede görülmeye değer pek çok lahit mezar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Likya dönemine ait olanıdır. Deniz içerisinde yükselen mezarın ilginç bir görünümü vardır. İki katlı ön yüzünde dörtgen, ahşap kirişleri andıran oymalar ve gotik stili kemerli bir kapağı bulunmaktadır. Kapağın her iki yanı savaşları resmeden fresklerle bezenmiş olup, bunların kişinin yaşamı ile ilgili olduğu sanılmaktadır.

Kaleler

Fethiye Kalesi: Şehrin güneyinde yükselen kalenin, Aziz John'un şövalyelerine ait olduğu sanılmaktadır. Duvarlara oyulmuş birkaç yazı, tarihi belirsiz bir sarnıç dışında, tepenin doğu yüzünde küçük ve basit iki kaya mezarı bulunmaktadır.


Saklıkent: Fethiye’ye 50 km. mesafede, Muğla – Antalya il sınırını teşkil eden Karaçay Deresi kenarında, uzunluğu 18 km., yüksekliği yer yer 600 m’yi bulan muhteşem bir kanyon içine gizlenmiş eşsiz bir doğa harikasıdır. Dimdik sarp kayalıkları, çınar ağaçları, pırıl pırıl akan coşkulu kaynak suları ile doğa tutkunları için dağcılık, yürüyüş, yüzme olanakları sunan eşsiz bir turizm merkezidir.

Yakapark: İnsan emeği ve yaratıcılığı ile doğanın engin zenginliğinin birlikte oluşturduğu, su sesi ve kuş sesinin gizeminde unutulmaz anların yaşanacağı bu eşsiz dinlenme yerine Yaka köyünden 2 km’lik bir yolla ulaşmak mümkündür

AKTİVİTELER
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONÇEVREAKTİVİTELER
Pansiyonumuzda :

7 oda, 16 yatak
2 küçük apart
1 büyük apart
Restaurant
Yüzme Havuzu
Bahçe
İnternet bağlantısı (kablosuz)
Uydu Televizyon
Oto park yeri
mevcuttur.

Pansiyonumuzda sizlere sunduğumuz bazı hizmetler:

Kambiyo
Çamaşır makinası
Bir defaya mahsus Fethiye´yi tanıtma turu (ücretsiz)
Eğer otobüsle gelecekseniz otobüs garajından alma ve garaja götürme
Çalış plajına sabah saat 11.00 de araba servisi bulunur.
Ayrıca sizler için organize ediyoruz

Havaalanına transfer
Yamaç paraşütü
Dalış kursları
Araba kiralama
Günlük turlar
Muğla
Bu sayfa 8051 kere ziyaret edilmiştir.