Facebook'ta Paylaş
Türkiye Pansiyon Otel Motel Apart Otel Butik Otel Rehberi
  Süllü Dağ Evi Giresun
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING
Süllü Yaylası Yavuz Kemal - Dereli - Giresun
0532 4269229 - -
Yetkili: Kemal Özkılıç - kemalozkilic@gmail.com - https://www.facebook.com/sullu.evi
Karadeniz Bölgesinde Giresun ilinde Süllü yaylasında 2008 de faliyete geçmiş bulunan SÜLLÜ DAĞ EVİ, Giresun yaylarında eksikliği hissedilen konaklama ve trekking anlayışına hizmet etmek amacı ile hizmete açılmiştır.Tesisin sahibi Kemal özkılıç, 1966 da Giresunda dünyaya geldi.İlk ve orta öğrenimi bu ilde tamamladıktan sonra 1993 de Anadolu üniversitesi İkt.İda.Bil.Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi.Turizm sektöründe konaklama, acenta ve yürüyüş organizasyonlarında ,Türkiyenin değişik yörelerinde ülke turizmine on beş yıl hizmet verdi, 2008 yılında atalarının topraklarına yerleşmeye, doğa ile iç içe olmaya ve bu muhteşem güzellikleri insanlarla paylaşmaya karar verdi. Modern dünyanın doğaya verdiği zararlardan etkilenerek bu bölgeye yerleşti.Kendi gibi düşünen insanlarla henüz zarar görmemiş doğal güzellikleri , birikimlerinde bulunan otantik turizm ödün vermeden sunmayı yaşam tarzı haline getirmeyi zevk bildi. Gastronomi birikimi sayesinde misafirlerine organik olarak üretilmiş yiyecekleri, yöresel pişirme tekniklerini lezzet kaybına uğramadan servis etmeyi benimsedi. Süllü çevresinde ki doğal güzelliklerin, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayanların da görmesi, yöre insanının ne kadar doğal kaldığını ve arkadaş canlısı olduğunu fark etmesi, en önemli beklentimizdir.
Ayrıca bölgede bulunan bitki örtüsü, coğrafyası ve hava koşulları yaz, sonbahar, kış ve ilk bahar aylarında mevsimlerin kendine has özelliklerini doğaya nasıl yansıttığını gözlemleme imkanı bulmak, yürüyüş’e ve konaklamaya müsait olması bölgemizin cazibesini arttırmaktadır. Sadece konaklama için gelecek misafirlerimiz için Süllü çevresinde bulunan yüksek rakımlı yaylalara yapılacak günübirlik ziyaretler oldukça heyacan verici olup şaşırtıcı güzelliklere sahiptir. Fotoğrafcılıkla ilgilenen ziyaretcilerimiz malzeme bulmak için hiç zorlanmadıklarına şahit olacaklardır.

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING
https://www.facebook.com/sullu.evi

Dağ evimiz de toplam 6 oda ve bir BUNGALOV bulunmakta olup, BUTUN ODALARDA sıcak su,wc,duş mevcut dur.

ODALARIN YATAK DAĞILIMI;

1 NOLU ODA: 3 KİŞİLİK , 1 BUYUK YATAK ,BİR TEK KIŞILIK YATAK
2 NOLU ODA: 2 KİŞİLİK , 2 TEK KİŞİLİK YATAK
3 NOLU ODA: 4 KİŞİLİK, 4 ADET TEK KİŞİLİK YATAK
4 NOLU ODA: 4 KİŞİLİK , 1 BÜYÜK YATAK, 2 TEK KİŞİLİK YATAK
5 NOLU ODA: 2 KİŞİLİK , 2 TEK KİŞİLİK YATAK
6 NOLU ODA: 2 KİŞİLİK , 1 BÜYÜK YATAK

BUNGALOV : 3 KİŞİLİK, 1 BÜYÜK YATAK, 1 TEK KİŞİLİK YATAK

İnternetEvcil HayvanOda ServisiUydu AntenOtopark
MutfakRoom ServiceMountain bikeTrekkingRestaurant
Airport TransportationTrekking
Doğanın içinde,kafanızı dinlemek,sessizliğin sesini dinlemek istermisiniz? O halde misafirimsiniz...rez.05324269229

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet1 bungalov 2 KİŞİLİK
Fiyat (Sezon)300 TL oda+kahvaltı400 TL oda+kahvaltı 600 TL oda+kahvaltı
Fiyat (Sezon Dışı)

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING
genel konum genel konum2
bungalow gece görünüm iki kişilik oda...
dağ evi,sonbahar balkon manzarası karagöl etekleri.. çağman yaylası

Fiyatlara kahvaltı dahildir.Yarım pansiyon ve tam pansiyon fiyatlarını öğrenmek için arayabılırsınız... Verilen hizmet çok özel olup tesis de sadece bire bir hizmet söz konusudur. ORDU-GİRESUN hava limanı transferi mevcut olup 1 saat 15 dk.


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet

3 kişilik BUNGALOV hizmete girmiş dir.


SÜLLÜ YAYLASI
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING

https://www.facebook.com/sullu.evi

Karagöl Dağları; Dereli İlçesinin güneybatısında, Giresun-Ordu-Sivas İllerinin birleşme noktasına yakın bir konumda, Giresun’un en yüksek ikinci dağı konumunda 3107 metre yükseklikte bulunmaktadır. Karagöl Dağında bulunan; Karagöl Krater Gölü çevresindeki çayırlarla kaplı alanlar yörenin en meşhur yaylalarından birini oluştururlar. Dağın kuzeybatısında Ordu İli sınırına yakın olan bölgede Elmalı, Bozat Taşı ve İnboynu obalarıyla çevrili 3107 metrelik Karagöl tepesinin hemen altında bir buzul gölü olan Aygır Gölü bulunmaktadır. Doğuya doğru gittikçe dağdaki en büyük göl olan Karagöl Gölü ve bu gölün Aksu köyüne doğru inen vadisinde Bağırsak Gölü bulunmaktadır. Bağırsak Gölü’nün biraz altında ise Eğrikaya Obası yer alır. Karagöl Dağlarının en doğusunda bulunan 3040 metre yüksekliğindeki Kırklar tepesinin kuzey batı yamacında Camlı göl, doğu yamacında Sağrak Göl bulunur. Sağrak Göl’ün alt tarafındaki vadide ise Kanıağıl, Avşar, Yukarı Belen ve Aşağı Belen obaları yer alır. Yürüyüş sporuna çok elverişli olan Karagöl dağlarında yaz aylarında rehber eşliğinde yürüyüş yapılabilir.

MELİKLİ OBASI YAYLASI

Kulakkaya’nın hemen yakınındaki Melikli Obası Yaylası, çevresi ladin ormanları ile çevrili, orman gülleri ve yabani açelyalarla bezenmiş çim sahaları ile güzel bir peyzaja sahiptir. Düşük vasıflı toprak yolu dağlardan küçük şelaleler yaparak inen derelerle kesilir.
Yaylada günübirlik piknik için gerekli yiyecekler temin edilebileceği gibi, 2 km mesafedeki Yavuzkemal yerleşmesinde sağlık ve PTT hizmetleri de bulunmaktadır. Organize tesis bulunmayan yayladan günübirlik piknik amacıyla yararlanılmaktadır.

TREKKING
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONSÜLLÜ YAYLASITREKKING
https://www.facebook.com/sullu.evi

TREKKİNG organizasyon…6 night-7 day-süllü ve çevre yaylalar.

Yürüyüş için en ideal zaman…Kulakkaya-süllü yaylasında konaklama ve yürüyüş için
En ideal zaman mayıs-haziran-temmuz-ağustos-eylül –ekim ve kasım aylarında mümkün olur.
Ancak olağan üstü kar manzarası ile birlikte kar yürüyüşü yapmak isteyen misafirlerimiz için yılın on iki ayı açık olan tesisimizde diğer aylardaki gibi hizmet vermek mümkündür.Yürüyüş esnasında Karadenizin özelliği olan dört mevsimi yaşamak ve hemen hemen her kilometrede doğal su kaynaklarından tertemiz, ayrı lezzette su içmek eşsiz bir keyifdir.
Bölgemiz de yürüyüş yapmaya ve konaklamaya karar verdiğiniz andan itibaren hertürlü alt yapı ve üst yapı organizasyonu tarafımızdan sağlanacaktır. Ordu-Giresun devlet hava limanı ile dünyanın diğer bölgelerinden uçakla ulaşım mümkün olmaktadır. Gidiş- Dönüş uçak biletlerinizi aldıktan sonra hava limanında sizleri Kemal Özkılıç karşılayacak, özel araçla birlikte 1 saat yolculuktan sonra süllü yaylasındaki pansiyonumuza varmış olacağız. Pansiyonumuzda konaklamaya başladıktan sonra ve ayrılıncaya kadar yemek ve içecekler (alkollü içecekler hariç) ücretsiz servis edilecektir.Yürüyüş esnasında öğle yemeği için sandviç hazırlanmaktadır.Etapların bazı başlangıç ve bitiş noktalarında araç ile transferler yapılacak bu hizmetlerde ayrıca ücretlendirilmeyecektir. Yürüyüş bitiş zamanı aynı şekilde hava alanı transferiniz tarafımızdan ücretlendirilmeden yapılacaktır.Olağan üstü durumlar için gerekli olan sağlık hizmetleri 3km uzakta olan sağlık merkezinde doktor ve hemşireler tarafından sağlanacaktır. Yürüyüş esnasında isteğe bağlı olarak rehber hizmeti, kişi sayısına bağlı olmaksızın verilecektir. İsteğe bağlı olarak veya hava koşullarına göre aşağıda belirtilen yürüyüş proğramında değişiklik yapmak olasıdır. Etaplarımızı oluştururken mümkün olduğunca eski patika ve tarihi kimliği olan yolları tercih ettik.Yürüyüş esnasında yüzyıllar önce kullanılan yollarda yürümek ayrı bir heyecan kaynağı olacağından şüphemiz yok.

1. Gün. süllü - sakaralan - çaman yaylası - alçakbel (zorluk derecesi:ortanın altı)
Proğramın ilk günün de pansiyonumuzun hemen arkasında bulunan ve yüzyıllardır kullanılan orman patika yolundan tırmanmaya başlıyoruz. Araç trafiği olmayan bu orman içi yolda
yaklaşık 700 m tırmanırken genç ve yaşlı çam ağaçlarının arasından 2 saatlik düşük tempoda ki yürüyüşden sonra sakaralan yaylasına varıyoruz. Bu alanda 15-20 adet yayla evi bulunmaktadır. Özellikle temmuz- ağustos ayında hayvancılıkla uğraş veren yöre insanı ile karşılaşabilir ve size gösterilecek ilgi ve alakadan rahatsız olmayacağınızı umuyoruz. Sakaralanda bir müddet dinlendikten sonra çağman yaylasına yürümeye başlıyoruz.Yürüyüş esnasında başka yerlerde göremeyeceğiniz, kelebekler,çiçekler ve değişik çeşitlerde ağaçların fotoğraflarını çekmeyi doğal su kaynaklarından içmeyi unutmayın. Hatta at sürüsü ile karşılaşmanız muhtemel. Çağman yaylasına iki saat yürüdükten sonra varıyoruz. Burada yine
yaylanın ortasında bulunan çeşme ve oturma gurubunda bir saat’ e yakın mola verebilirsiniz.
Panaromik manzarada oturmanın zevkini doya doya yaşayın. Çağman yaylasında da mevsimine göre yerleşmiş insanlar olabilir. Sizlere ikram edilecek taze yoğurt ile beraber
sırt çantanızda bizim verdiğimiz sandviç paketini yiyebilirsiniz. Çağman yaylasından sonra inişe geçeceğimiz Alçakbel ören yerine doğru hareket ediyoruz ve yaklaşık 1.5 -2 saat stabilize-toprak araç yolundan orman içi manzaraya sahip Alçakbele varıyoruz. Alçakbel genellikle yöre halkının mesire yeri olarak kullanılıyor. Burada otantik Kadın Pazarı kuruluyor. Kendilerinin yaptığı inek ve koyun peyniri, köy yumurtası, ısırgan otu, orman çileği, kara lahana, tereyağ gibi tümü doğal şartlarda yetişen ve üretilen gıdaları satın almak ve satıcı yerel kadınlarla sohbet edip çay içmek oldukça zevkli bir aktivite. Alçakbel mesire alanına Giresun halkı pazar günleri buraya gelerek piknik yapıyor ve çocuklar için bulunan oyun bahçesinde neşeli zaman geçiriyorlar. Burada geçireceğiniz 30-45 dk.zaman akabinde sizinle pansiyona transfer için buluşuyoruz.

2.Gün. Süllü- Pınarlar -Uzun Alan Yaylası-Susuz Yaylası (zorluk derecesi:orta)
Proğramın ikinci gününde, ilk güne nazaran biraz daha tırmanma ağırlıklı bir yürüyüş yapacağız. Hedef noktamız bulunduğumuz Süllü bölgesinin güney doğusunda bulunan Susuz
Yaylası.İlk olarak Pınarlar köyüne sizi araçla transfer edeceğiz ve buradan itibaren patika yolları takip ederek 1 saat sonra Yazlak köyüne varıyoruz. Yazlak dan sonra orman alanları yer yer azalma gösteriyor ve geniş alp tipi çayırlar başlıyor. Güney istikametinde bulunan
Kayalıkların hemen altından süzülerek Uzun alan yaylasına varıyoruz. Burada hayvancılıkla
Uğraş veren yöre halkı yaşamakta ve yaklaşık 15 adet yöreye has mimari özellik taşıyan,
Yayla evleri bulunmakta. Fotoğraf çekmek ve dinlenmek için oldukça iyi fırsat. Düz bir alana alana kurulmuş olan bu küçük yerleşkede 1 saat kadar dinlenebilirsiniz. Manda yoğurdunun tadına bakmayı unutmayın. Şimdi hedefimiz Güneyimizde bulunan ve asıl hedefimiz olan
Susuz Yaylası. Buradan itibaren yürüyüş çok daha zevkli hale geliyor. Bu arada ot biçen,
hayvan otlatan insanları görmeniz muhtemel. Şüphesiz bu yol üzerinde doğal kaynak suları ve Çeşmelerden su içmeden geçmeyin. Bütün sular doğal sağlıklı kar suları. Hepsinin kendisine haz lezzeti ve sertliği var. Uzun Alan – Susuz Yaylası arasında muhteşem bir patika yol mevcut. Düz alanda patikada yol alırken sol tarafta panoramik muhteşem bir manzara ve çam ağaçları, sağ tarafta alp tipi sonsuzluğa uzanan çayırlar.Heyacan duymamak içten değil. Sağınızda bulunan Koçoğlu tepesinin yanından kıvrılarak Susuz Yaylasına varıyorsunuz(1900m).Bu arada geriye dönüp baktığınızda Kilometrelerce uzunluktaki çayırların ucunda süllüde ki Pansiyonunuzu görüp akşam yemeğini düşünmeden geçmeyin. Susuz Yaylası 20-25 haneli Geniş çayırları bulunan ve tabiki yöre halkının hayvancılık yaptığı bir yöremiz. Burada suyu Çok lezzetli olan bir çeşme mevcut. 1 saat dinlendikten sonra geriye dönüş için farklı olmayan bir güzargah salık vereceğiz. Ancak daha önce bahsettiğimiz Koçoğlu tepesi dönüş güzergahımız olacak. Yaklaşık 45 dk.yürüdükten sonra, bu güzergahın zirvesi olarak saydığımız Koç Oğlu tepesine varıyoruz(1975m). Burada bulunan yangın gözetleme kulesinden fotoğraf çekmeyi unutmayın. Artık insan kendini bulutlara daha yakın hissediyor. Geri dönüş güzergahı daha önce kat edilen yol olacak ve pınarlar köyü camisinin yanında, pansiyona
Transfer için buluşuyoruz. Takribi saat 18.00

3. Gün. Süllü- Ispalar- Çayır Alan – Bektaş Yaylası.. İki gündür yaptığımız ısınma yürüyüşlerinden sonra nefesimiz oldukça açıldı ve kendimizi daha iyi hissediyoruz. Bu güzergah ilk iki güne göre biraz daha uzun ( 6.5-7 saat) Sabah kahvaltımızdan sonra Pansiyonumuzun güneyinde Ve derin bir vadi oluşturan dere kenarına iniyoruz. Patika yolu takip ederek Güney batı istikametinde bulunan Ispalar Köyüne ulaşmak ilk amacımız. Burada bulunan dere oldukça doğal kalmış, doğal alabalık görmeniz olası. Dere çevresinde bulunan bitki örtüsü oldukça ilginç. Dere boyunca 20 dk. Güney batı yönünde yürüdükten sonra eski bir değirmenle karşılaşıyoruz. Bu değirmen de yöre halkı mısır ve arpa elde etmek için uzun yıllar kullanmış. Fakat şimdi pek sık kullanılmıyor. Değirmenin hemen 30 m güneyinde de bulunan bitki örtüsü Kelebekler için bulunmaz bir yer olduğu anlaşılıyor. Onlarca farklı renklerde Ve cinste kelebekler bu küçük yerleşkede konuçlanmış ve makro fotoğraf çekim yapmak içinFazla çaba harcamanıza gerek kalmıyor çünkü gelip oturduğunuz yerde bulunan çiçeklere Konuyor. Etrafınızda dolaşan kelebeklerin hangisini takip edeceğinize karar vermek oldukça zor. Yarım saatlik dik,çalılık ve yer yer ormanla kaplı alanı geçtikten sonra 7-8 haneli Ispalar Köyüne ulaşıyoruz. Burada bulunan su başında 1-20 dk.’a mola verebiliriz. Burada bulunan ve derin bir kuyudan çıkan suyun tadı gerçekten enfes. Mataranızı buradaki suyla doldurabilirsiniz. Ispalar dan güney-batı yönünde yürümeye ,ormancıların kullandığı yolda
Yürümeye devam ediyoruz. Yaklaşık bir saat bu yol üzürinde yürüdük ten sonra orman yolunun bittiğini görüyoruz.Bu aşamadan sonra orman içi patika yol başlıyor. Yaklaşık 15-20
Dakika orman içinde 30-35 m lik yaşlı çam ağaçlarının altında ki yürüyüş oldukça zevkli.
Ormanı diklemesine kat ettikten sonra karşımıza araba yolu çıkıyor. Ve güney batı tarafında Bektaş Yaylasını görebiliriz. Şimdi amacımız Bektaşa ulaşmak. Karşımızda bulunan çayırın
Bittiği güney- batı yönün de orman içine dalıyoruz ve burada bulanan patika yolu takip ederek
Nefis bir orman içi yürüyüşüne başlıyoruz. Yaklaşık 1.5-2 saat lik yürüyüş sonunda Bektaş
yaylasına varıyoruz. Bektaş Yaylası yörenin en önemli merkezlerinden birisi. Eğer Ağustos’un ilk haftası ise şenliklerle karşılaşabilirsiniz. Bu merkezde sizinle saat 18.00
civarı buluşuyor ve geri dönüş için transferi gerçekleştiriyoruz.

4. Gün.Süllü –Kulakkaya ve Çevresi

Üç günlük yürüyüş sonrasında bugün proğramımız diğer günlere nazaran biraz daha
hafif geçecek ve süllü ve çevresinde görülmeye değer yerlere kısa ve yorucu olmayan
geziler yapacağız. Ayrıca öğle yemeğini pansiyonda alacaksınız. İlk olarak kahvaltıdan sonra
Pansiyonumuzun güneyinde bulunan süllü deresinde boydan boya geçeceğiz. Burada ki
bitki örtüsü doğallığını korumakla birlikte dere de bulunan doğal alabalık oldukca ilgi çekici olabilir hatta balık avlama imkanı mevcut. Özellikle yaz mevsiminde bu derede yüzmek ayrı
Bir zevk kaynağı olmaktadır. Dere üstünde bulunan üç adet antik kemer köprüler tarihe az da olsa ışık tutuyor. Süllü ve çevresinde bulunan meyce ağaçlarında ki çeşitlilik karşısında
Şaşırmamak mümkün değil. Elma, Armut, Erik, Dut, Böğürtlen, Çilek, Ceviz, erik ve daha onlarca meyvenin tadına mevsimine göre ağacından tada bilirsiniz. Yöre insanının sıcak ilgisini daha iyi hissetmek için bir eve misafir olacağız ve kültürel alış-veriş de bulunacağız.
Ayrıca görülmeye değer olan bazı otantik yayla evlerini ve mimarisini görme imkanımız olacak. Öğle yemeğinden sonra araçla birlikte Kulakkaya merkeze hareket edip buradaki
Doğal güzellikleri inceleme fırsatımız olacak. Kulakkaya yakınında bulunan Desput suyundan
Su içme fırsatımız olacak. Kulakkaya yaylasının güneyinde bulunan bazı mesire yerlerine
Araçla birlikte ziyaretler yapacağız ve saat 18.00 de akşam yemeği için pansiyonumuza geri döneceğiz.
5. Gün Karagöl yaylası
6. Gün Melikli Obası
Misafirlerimizin isteğine bağlı olarak Giresun ve çevresinde bulunan tarihi yerlerin ziyareti
yapılabilecektir.
Giresun
Bu sayfa 36604 kere ziyaret edilmiştir.