Facebook'ta Paylaş
Türkiye Pansiyon Otel Motel Apart Otel Butik Otel Rehberi
  Antalya Olympos Yiğit Pansiyon
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER
Yazır Köyü Kilise Yakası Mevkii No:10 Olimpos - Kumluca - Antalya
Tel: +90242 892 11 24 - GSM: +90532 471 68 69 - Fax: +90242 892 11 25
Yetkili: Hamdi Çiftçi - hamdiciftci37@mynet.com - http://www.olymposyigitpansiyon.com
Pansiyonumuz beş bungalov (ağaç) iki katlı her bungalov da dört oda toplam 20 odadan oluşmaktadır. Bahçe içerisinde küçük bir aile işletmesidir.

Bahçe içinde bulunan pansiyonumuzun arka görünümü musa dağı etekleri ve olympos milli parkının doğayla iç içe yemyeşil çam ormanlarıyla bütünleşir. Ve siz her sabah bu ormanın kuş senfonisiyle uyanırsınız. Bölgenin doğal yapısını koruyarak inşa edilmiş pansiyonumuzu, tüm misafirlerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri benzersiz bir doğal cennet haline getirdik..Eşsiz yemekleri ve günboyu süren ücretsiz çay ikramları eşliğinde neşeli sohbetler başlar ve sıcak dostluklara doğru uzanır. Aile işletmesi olan pansiyonumuz, Toros dağlarının denize sadece birkaç metre rakımla başlayan çam ormanları arasında 1500m’ lik bir arazi üzerine kurulu 5 bloktan oluşur. Her blok üst katta 2, alt katta 2 odadan oluşmaktadır. Tüm odalarda duş ve klima mevcuttur. Çiçeklerle bezenmiş, çocuklar için güvenli ön bahçemizde restaurant ve çardak bulunmaktadır. Arka bahçede geceleri hiç sönmeyen ateşin başında eski Akdeniz zamanlarının gizemli müzik tınıları eşliğinde içkinizi yudumlarken, adeta yıldızların gökyüzündeki dansına şahit olursunuz.. Aradığınız huzur, sessizlik, günlük yaşamın stresli ortamından çok uzak aynı zamanda bütün eğlence merkezlerini de çevresinde barındıran bu tatil cennetinde, uygun fiyatlı konaklama, çeşitli outdoor ve kültür turlarına katılma imkanının yanısıra, araç kiralama ve transfer hizmetleri de tarafımızca sizlere sunulmaktadır. * Pansiyonumuzda wireless internet bağlantısı mevcuttur. * Antalya şehir merkezine 80 km, kemere 30 km uzaklıktadır.

ODALAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER
TelefonİnternetEvcil HayvanOda ServisiOtopark
PlajTerasMutfakTekne turuRoom Service
KlimaTrekkingGazete ServisiRestaurantRent a Car
Airport TransportationDalış-DivingTrekking
Bu Rüyadan Uyanmak İstemeyeceksiniz..

FİYATLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Fiyat (Sezon)65 TL110 TL150 TL120 TL
Fiyat (Sezon Dışı)45 TL70TL90 TL80 TL

FOTOĞRAFLAR
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER
Olimpos Sahili


REZERVASYON
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER

 

Rezervasyon Öntalep Formu

Aşağıdaki bilgileri işletmemize iletiniz. Mevcut şartlar doğrultusunda belirtmiş olduğunuz telefonlardan size ulaşacağız.

Adı Soyadı
Şehir
Ülke
MobilTel
&E-posta
Giriş Tarihi
Ayrılış Tarihi
Odalar1 kişilik2 kişilik3 kişilikSuiteApart
Adet
Yetişkin Adet
Çocuk Adet


OLYMPOS
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER
Olympos'a gelirken derin bir tarihi bilgi ya da rehbere ihtiyacınız yoktur. Ancak, kentin tarihini bilmeniz attığınız her adımı ve gezdiğiniz her harabeyi daha canlı ve keyifli yapacaktır.

Lykia döneminde bir liman şehri olan Olympos Lykia Federasyonu'nun bir üyesiydi. Zenginliğinden ötürü Olympos'un federasyonda üç temsilcisi bulunmaktaydı (bu kadar zengin olmayan kimi üyelerin sadece bir temsilcisi bulunmaktaydı).

Kent bu dönemde korsanların baskınına maruz kalıyordu. Daha sonralari, kent Romali komutan Isauricus tarafindan kurtarıildı. Kentin zenginliği ticaretteki stratejik konumundan ötürüydü – kentin dogal limanını kullanan Cenevizli ve Venedikli tüccarlar kent refahına katkı sağlıyorlardı.
On yedinci yüzyıldan sonra Olympos güzel bir ortamda huzur arayanların hedefi olmuştur. Tarihle bu kadar iç içe olmasına rağmen insanları Olympos'a çeken şeyin sadece kentin geçmişi olmadığı da bilinmelidir. Akdeniz'in berrak sularının çağrısına hayır demek çok zordur.

Olympos'a gelirken yanınızda mutlaka mayo olmalıdır. Tekneden denize atladığınızda çakıl taşlarına sanki elinize uzattığınızda dokunacakmışsınız gibi görünür – ancak gerçekte sizden muhtemelen yedi sekiz metre uzaktadırlar! Deniz kıyısından bakıldığında kentin antik akropolisi dağın kenarından kolayca görülebilir.

Denize girdikten sonra üzerindeki tuzlari atmak isteyenler vadiden akan ve denize ulasmadan önce Lykia harabelerinin içinden geçen dereye girebilirler. Serin sularda kulaç atarken şehrin kalıntılarından bir lahit gözünüze çarpabilir. Bu lahit Kaptan Eudomos'undur – lahit üzerinde kaptanın anısına bir gemi kabartması ve bir yazı bulunmaktadır. Çam ormanının içinden geçen patika Roma tapınağına ulaşır.

AKTİVİTELER
ADRESODALARFİYATLARFOTOĞRAFLARREZERVASYONOLYMPOSAKTİVİTELER
* Yanartaş Gezisi
* Rafting
* Tırmanış
* Kanyon
* Dalış Turu
* Tekne Turu
* Trekking
* Yanartaş Turu
Antalya
Bu sayfa 21195 kere ziyaret edilmiştir.